مشکل خرید واکسن کرونا حل شد، صدور دستور پرداخت 200 میلیون یورو

به گزارش مجله شرقیا، رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه مشکل خرید واکسن کرونا حل شد، اعلام نمود که دستور پرداخت 200 میلیون یورو برای خرید واکسن کرونا را صادر کردم.

مشکل خرید واکسن کرونا حل شد، صدور دستور پرداخت 200 میلیون یورو

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام شخصی خود نوشت: در یکی از پست های قبلی ام تاکید کردم تحریم آمریکا و احتیاج به اخذ موافقت اوفک، موجب شده مساله خرید واکسن کرونا از کوواکس COVAX با مشکل و تأخیر رو به رو گردد. در این خصوص چند نکته را برای اطلاع مردم عزیز اعلام می کنم:

1- با موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک (غیر از منابع بانک مرکزی در کره) بامداد امروز دریافت شد و دستور پرداخت وجه را صادر کردیم. پیگیری های لازم در این زمینه بی وقفه ادامه دارد.

2- بانک مرکزی ایران برای خرید واکسن کرونا در این مرحله 200 میلیون یورو تخصیص داده است. در صورت احتیاج منابع بیشتری نیز تأمین خواهیم کرد.

3- هماهنگی لازم را با وزارت بهداشت در این خصوص داریم و مردم عزیز مطمئن باشند که خرید و انتقال واکسن کرونا در اسرع وقت انجام خواهد شد.

4- در کنار اقدام برای تخصیص ارز خرید واکسن کرونا حمایت و پشتیبانی لازم برای تأمین ارز تجهیزات مورد احتیاج خط فراوری برای فراوری داخلی واکسن را با اولویت خاص پیگیر هستیم به همه تلاشگران این عرصه خسته نباشید می گویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1414

به "مشکل خرید واکسن کرونا حل شد، صدور دستور پرداخت 200 میلیون یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل خرید واکسن کرونا حل شد، صدور دستور پرداخت 200 میلیون یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید