معجزه روغن ویتامین E برای ناخن

به گزارش مجله شرقیا، روغن ویتامین E، تقویت کننده و محافظت کننده در بسیاری از محصولات حفاظتی ناخن و کرم ها است.

معجزه روغن ویتامین E برای ناخن

باید گفت ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می نماید و به محافظت در برابر آسیب رادیکال های آزاد به ناخن ها یاری می نماید. در عین حال تاثیر عمیقی بر آبرسانی و التیام روی صفحات و پوست اطراف کوتیکول ناخن دارد.

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که به اشکال مختلف وجود دارد. به این معنی که ممکن است بدون این که متوجه شوید محصول شما ویتامین E دارد، از آن بهره ببرید.

شایع ترین شکل این ویتامین به نام آلفا توکوفریل شناخته می گردد. هشت نوع مختلف ویتامین E وجود دارد که محبوب ترین انواع ویتامین E در مراقبت از پوست توکوفرول و توکوفریل استات است. در حالی که انواع مختلفی از توکوفرول وجود دارد، اما گاما و دلتا مؤثرترین آن می باشد.

زیرا دو نوعی است که به عنوان آنتی اکسیدان برترین عملکرد را دارند. ویتامین E علاوه بر آبرسانی و محافظت از ناخن ها به مبارزه با باکتری ها و ویروس های مهاجم می پردازد. به گشاد شدن عروق خونی یاری می نماید.

در خصوص ناخن های شما، همه این ها یعنی ویتامین E ممکن است به قوی و سالم شدن آن ها یاری کند. با این ویتامین ناخن های خود را از شکستن، خشکی و پوست پوست شدن نجات دهید.

فواید روغن ویتامین E برای ناخن ها

-روغن ویتامین E تمام فواید لازم برای رشد ناخن های سالم و بلند را تامین می نماید و می توان آن را برای تقویت و آبرسانی بیشتر روی ناخن ها و کوتیکول ها استفاده کرد. فواید مرطوب کنندگی روغن ویتامین E بعلاوه از ترک خوردگی کوتیکول ها و خشکی پوست اطراف ناخن جلوگیری می نماید.

-می تواند ناخن ها را ترمیم کند

بر کسی پوشیده نیست که بعضی از لاک ناخن و پاک کننده های ناخن می توانند به ناخن ها آسیب بزنند. خوشبختانه، روغن ویتامین E ممکن است برای ترمیم و محافظت در برابر آسیب ها موثر باشد. استفاده از روغن ویتامین E اطراف ناخن و کوتیکول ناخن می تواند آسیب های ناشی از پاک کننده ناخن و لاک ناخن را از بین ببرد.

-می تواند زردی ناخن ها را از بین ببرد:

اگر دائماً از لاک ناخن استفاده می کنید، ممکن است متوجه تغییر رنگ ناخن هایتان به رنگ زرد شوید. استفاده از روغن ویتامین E نیز می تواند به محو شدن این سایه زرد رنگ یاری کند. با این حال، ناخن های بیش از حد زرد ممکن است نشانه عفونت قارچی باشد که ویتامین E نمی تواند آن را از بین نمی برد. اگر شما نیز ناخن های زرد دارید، قبل از تصمیم گیری در خصوص نحوه درمان آن ها ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

-ویتامین E ناخن های شما را آبرسانی می نماید

قبلاً گفته ایم و باز هم خواهیم گفت که روغن ویتامین E فوق العاده آبرسان است. درست مانند پوست شما، ناخن های شما هم برای ظاهری زیبا و قوی احتیاج به رطوبت دارد. ویتامین E یک ماده مغذی محلولی است که رطوبت سطح ناخن و پوست اطراف آن را برای جوانسازی و بازسازی کوتیکول های خشک افزایش می دهد.

-مواد مغذی را برای ناخن ها تقویت می نماید

از آن جایی که روغن ویتامین E نوعی ویتامین است، به طور طبیعی ناخن ها را تغذیه می نماید. اما چگونه؟ ناخن ها به وسیله سلول های مرده کراتین ایجاد می شوند، که این سلول ها با تجمع جریان خون پر از ویتامین ها پشتیبانی می شوند.

-برای ناخن های قوی و سالم

سلول های مرده کراتین شما احتیاج به دریافت اندازه منظم خون حاوی مواد مغذی حیاتی دارند. ویتامین E یاری می نماید تا خون شما را با اندازه مناسبی از مواد مغذی تامین کند، که قادر به رشد ثابت تمام اجزای ناخن است.

-ویتامین E از ناخن های شما محافظت می نماید

به یاد داشته باشید از آن جایی که ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می نماید، از آسیب رادیکال های آزاد بر روی ناخن های شما محافظت می نماید. استفاده از روغن ویتامین E روی ناخن ها می تواند به ایجاد یک سد محافظ برای ناخن ها یاری کند.

عوارض جانبی بالقوه روغن ویتامین E برای ناخن ها

همانطور که قبلا ذکر شد، روغن ویتامین E به شدت مرطوب کننده است. به همین علت ضرر آن بسیار کمرنگ است. نگرانی اصلی پیرامون ویتامین E تداخل آن با رقیق کننده های خون، استاتین ها و دارو های شیمی درمانی خاص است.

زیرا مصرف خوراکی آن می تواند منجر به افزایش خطر خونریزی گردد. اگر تحت هر یک از این درمان ها هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. قبل از افزودن روغن ویتامین E به روتین ناخن خود، حتما از پزشک خودت مشاوره بگیرید.

منبع: فرادید
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2133

به "معجزه روغن ویتامین E برای ناخن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه روغن ویتامین E برای ناخن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید