نگرانی روسیه از وقوع جنگ داخلی در افغانستان

به گزارش مجله شرقیا، وزیر دفاع روسیه در اظهاراتی با اشاره به خروج غیرمسئولانه آمریکا و ناتو از افغانستان نسبت به وقوع جنگ داخلی در این کشور هشدار داد.

نگرانی روسیه از وقوع جنگ داخلی در افغانستان

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، امروز چهارشنبه با اشاره به این موضوع گفت: این احتمال وجود دارد که بعد از خروج ناتو از افغانستان، این کشور با جنگ داخلی روبرو گردد.

شویگو در ادامه گفت: پس از عقب نشینی نیرو های ناتو، احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان با همه پیامد های منفی آن بسیار زیاد است؛ پیامد هایی همچون وخامت بیشتر در زندگی مردم، مهاجرت گسترده و گسترش افراط گرایی به کشور های همسایه.

به اعتقاد وزیر دفاع روسیه، ناتو با توجه به حضور 20 ساله در افغانستان در دستیابی به اهداف خود ناتوان بوده و برای تغییر این شرایط یک اقدام جدی و سریع باید انجام گردد.

شویگو در خاتمه گفت: تحولات در افغانستان به گونه ای است که به توجه ویژه کشور های همسایه و سازمان های بین المللی احتیاج دارد.

از یک طرف دور جدید مذاکرات بین الافغانی در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد و از طرف دیگر درگیری گروه طالبان با نیرو های امنیتی در سراسر افغانستان افزایش یافته است.

این در حالیست که با شروع خروج اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن در کوشش است تا از افزایش ناامنی در این کشور به عنوان بهانه ای برای سوءاستفاده بهره برداری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1712

به "نگرانی روسیه از وقوع جنگ داخلی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی روسیه از وقوع جنگ داخلی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید