هیلاری کلینتون: هواداران ترامپ تروریست داخلی هستند

به گزارش مجله شرقیا، وزیر خارجه پیشین آمریکا هواداران ترامپ را که به ساختمان کنگره یورش برده بودند را تروریست داخلی نامید که باید پاسخگو شوند.

هیلاری کلینتون: هواداران ترامپ تروریست داخلی هستند

به گزارش ایرنا، هیلاری کلینتون روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: امروز تروریست های داخلی به بنیاد دموکراسی ما حمله کردند؛ انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از انتخابات آزاد.

وی اضافه کرد: ما باید قانون را دوباره برقرار کنیم و آنها را پاسخگو سازیم.

وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات 2016، اضافه کرد: دموکراسی شکننده است. مقامات ما باید به مسئولیت خود برای محافظت از آن عمل کنند.

علاوه بر کلینتون، کوری بوش کننده کنگره آمریکا هم در حال ارائه قطعنامه ای است که خواستار اخراج اعضای کنگره که تروریست داخلی را برانگیخته اند، می شود.

به دنبال فراخوان دونالد ترامپ برای تجمع مقابل کنگره آمریکا در روزی که قرار بود پیروزی بایدن در نشست مشترک مجلس کنندگان و سنا اعلام شود، برخی از هواداران به ساختمان کنگره یورش بردند.

پس از آن، نشست کنگره به حالت تعلیق درآمد و شورشیان به داخل صحن سنا رفتند.

در اثر تیراندازی نامشخص، یک زن در این درگیری کشته شد و سرانجام با درخواست شهردار واشنگتن دی سی برای حضور گارد ملی و اعلام مقررات منع آمد و شد، این غائله در ساعت حدود 7 شب به سرانجام رسید.

همچنین بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا هم در یادداشت توئیتری خود اظهار کرد: امروز ما با حمله بی سابقه ای به کنگره، قانون اساسی و کشورمان روبرو شدیم. بیش از چهار سال سیاست های سمی در گسترش عمدی اطلاعات غلط، کاشتن بی اعتمادی به سیستم ما و قرار دادن آمریکایی ها در برابر یکدیگر، به این حمله دامن زد.

وی تاکید کرد: این جرقه توسط دونالد ترامپ و عوامل سرسخت او از جمله بسیاری در کنگره روشن شد تا نتایج انتخاباتی را که از دست داد، برگرداند. انتخابات آزاد بود و شمارش عادلانه انجام شد، نتیجه نهایی است. ما باید انتقال صلح آمیز قدرت را که در قانون اساسی ما موظف می کند، انجام دهیم.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا اضافه کرد: من همیشه معتقد بوده ام که آمریکا از افراد خوب و شایسته تشکیل شده است و هنوز هم این عقیده را دارم.

کلینتون اعلام کرد: اگر واقعا این چنین هستیم، باید خشونت امروز را رد کنیم، ورق بزنیم و با هم پیش برویم. قانون اساسی خود را ارج نهیم و به یک دولت مردمی، به وسیله مردم و برای مردم متعهد باشیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1444

به "هیلاری کلینتون: هواداران ترامپ تروریست داخلی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلاری کلینتون: هواداران ترامپ تروریست داخلی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید