گزینه توقف در مقابل توقف دولت بایدن برای برجام

به گزارش مجله شرقیا، یک خبرنگار آمریکایی گزارش داد، دولت بایدن در حال آنالیز گزینه توقف در مقابل توقف برای بازگشت به برجام است.

گزینه توقف در مقابل توقف دولت بایدن برای برجام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لورا روزن که از واشنگتن به صورت خاص سیاست خارجی آمریکا را پوشش می دهد، به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دولت بایدن قبل از اینکه بخواهد درباره بازگشت احتمالی به برجام وارد مذاکره گردد و سپس با شرکای خود کار کند تا درباره یک توافق گسترده و طولانی مذاکره نمایند، در حال آنالیز گزینه توقف به عنوان اولین گام است.

این روزنامه نگار به نقل از یک مقام سابق آمریکا در دولت باراک اوباما که خواسته هویتش افشا نگردد، آورده است: آنها هنوز به گزینه ها فکر می نمایند و اینکه چگونه سریع تر می توانند همه چیز را انجام دهند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این مقام افزوده است: من فکر می کنم نیت دولت بایدن بازگشت به برجام است. این دولت انعطاف پذیر است و در رابطه با توافق هسته ای ایران هنوز به یک رویکرد خاص، متعهد و ملزم نشده است.

بنابر نوشته لوزان، منطق پیشنهاد توقف در مقابل توقف این است که زمان را فراهم می آورد تا آنها بتوانند گفت وگوها را درباره یک جدول زمانی برای انجام تعهدات دو طرف آغاز نمایند.

همچنین یک فرد آشنا به دولت بایدن گفته، هدف این دولت هنوز بازگشت کامل به برجام است و تا زمانی که محدودیت های موجود در توافق فعلی به طور کامل احیا نگردد، آنها نمی خواهند مذاکرات برجام 2 را آغاز نمایند.

بر اساس این گزارش، مقامات دولت بایدن به دلیل دشواری های حاضر، احتمالا به نوعی توقف فکر می نمایند که می تواند برطرف محدود تحریم ها را در پی داشته باشد، اگر ایران جنبه های مشکل ساز برنامه های هسته ای خود را متوقف کند. بنابرین در زمان و فضایی که بر اثر این گام اول ایجاد می گردد، آنها می توانند درباره گام های هماهنگ برای بازگشت به برجام گفت وگو نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1503

به "گزینه توقف در مقابل توقف دولت بایدن برای برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه توقف در مقابل توقف دولت بایدن برای برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید