اتحادیه اروپا 6 مقام و یک سازمان دولتی روسیه را تحریم کرد

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - اتحادیه اروپا شش مقام بلندپایه روسیه از جمله مدیر سرویس امنیتی فدرال این کشور و یک موسسه تحقیقاتی دولتی را در ارتباط با مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی تحریم کرد.

اتحادیه اروپا 6 مقام و یک سازمان دولتی روسیه را تحریم کرد

با ما سفر کنید و با رزرو تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا شش مقام روس را در ارتباط با مسمویت ادعایی الکسی ناوالنی مخالف روسیه مورد تحریم قرار داد. در فهرست منتشر شده در مجله رسمی این بلوک، نام مقامات بلندپایه روسیه دیده می گردد.

به گزارش خبرگزاری تاس، در فهرست تحریمی اتحادیه اروپا که از 15 اکتبر، امروز اجرایی می گردد، نام سرگئی کرییِنکو معاون اول رئیس کارکنان دفتر اجرایی ریاست جمهوری روسیه، الکساندر بورتنیکف مدیر سرویس امنیتی فدرال روسیه و دو معاون وزیر دفاع (پاول پوپوف و الکسی کریووروچکو) دیده می گردد.

بنابر این تحریم ها، افراد مذکور از سفر به کشورهای عضو این اتحادیه منع شده و دارایی هایشان در بانک های اروپایی مسدود می گردد.

یک موسسه تحقیقاتی دولتی روسیه (GosNIIOKhT) هم در همین خصوص تحریم شده است. مشاغل اتحادیه اروپا از هر گونه ارتباط با این موسسه منع شده اند.

دیپلمات های اتحادیه اروپا پیشتر به خبرگزاری آلمان گفته بودند که با تحریم شش فرد و یک سازمان روسی در اتحادیه اروپا موافق شده است. آلمان و فرانسه به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده بودند که نُه نفر را در فهرست تحریم های مرتبط با ناوالنی قرار دهد.

روز دوشنبه هفته جاری، وزرای خارجه اتحادیه اروپا طی نشستی در بروکسل در یک تصمیم سیاسی بر لزوم تحمیل تحریم های هدفمند برای حادثه اخیر برای الکسی ناوالنی تأکید کردند که البته پارامترهای خود را در این خصوص اعلام نکردند.

روز سه شنبه جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه خواهان تحقیقات کامل و شفاف مسکو در زمینه ماجرای مسمومیت ناوالنی شد.

اتهام زنی اتحادیه اروپا به مسکو در شرایطی مطرح می گردد که مقام های رسمی روسیه بارها هر گونه اتهام در مورد ناوالنی را رد نموده و از آلمان خواسته مدارک خود را در اثبات این ادعا که وی با گاز عامل اعصاب نویچووک مسموم شده است را ارائه کند.

پیشتر پسکوف همچنین در واکنش به اتهام زنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) مبنی بر یافت شدن ماده شیمیایی عامل اعصاب در نمونه خون ناوالنی توضیح داد که روسیه هیچ سلاح شیمایی فراوری نمی کند.

سخنگوی کرملین نیز با بیان اینکه هنوز اطلاعات رسمی توسط این سازمان درباره پرونده ناوالنی به مسکو ارائه نشده، گفت روسیه به صورت کامل به الزاماتش ذیل معاهده کنترل تسلیحاتی در ممنوعیت ساخت تسلیحات شیمیایی پایبند است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1266

به "اتحادیه اروپا 6 مقام و یک سازمان دولتی روسیه را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا 6 مقام و یک سازمان دولتی روسیه را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید