زیاکووا: برجام تنها با حسن نیت نجات پیدا می نماید نه با تحریم!

به گزارش مجله شرقیا، نامزد سلواک ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید که ایران تاکنون مزایای خاصی برای پایبندی اش به برجام دریافت نکرده است.

زیاکووا: برجام تنها با حسن نیت نجات پیدا می نماید نه با تحریم!

به گزارش خبرنگاران، مارتا زیاکووا، نامزد اسلواک ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگویی با خبرگزاری رویترز با اشاره به اینکه توافق هسته ای همچنان می تواند حفظ گردد، تاکید نمود که باید به جای اعمال تحریم، کمی حسن نیت به ایران نشان داد.

مارتا زیاکووا در مورد حفظ برجام گفت: روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس که تاکنون به برجام پایبند مانده اند باید راهی پیدا نمایند که نشان دهند در چنین شرایط سختی نیز این توافق هسته ای همچنان گرامی نگه داشته می گردد.

وی اضافه نمود: ایران تاکنون مزایای خاصی برای پایبندی اش به برجام دریافت ننموده است اما باید اجرای کامل تعهدات برجامی اش را از سر بگیرد.

نامزد اسلواک ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه گفت وگوی خود اظهار کرد: جای تاسف دارد که آمریکا بدون هیچ گونه مذاکره مجددی از توافق هسته ای خارج شد و ایران نیز نباید از تعهدات برجامی خود تخطی می کرد. به همین خاطر هم اکنون در شرایط جانفرسایی قرار داریم که برای رهایی از آن به راه حلی سیاسی احتیاج است.

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا ماه مه 2018 پس از بارها انتقاد از توافق هسته ای با ایران که در ژوئیه 2015 میان تهران و قدرت های جهانی حاصل شد، پایان به طور یک جانبه از آن خارج شد و سپس تحریم ها علیه ایران را بازگرداند. این اقدام او با مخالفت شدید سایر طرف های توافق، به ویژه هم پیمانان نزدیک واشنگتن در اروپا روبرو شد.

آمریکا علاوه بر این سعی نموده است حمایت متحدان اروپایی اش را در این زمینه جلب کند اما شرکای اروپایی برجام تا کنون با تاکید بر ضرورت تداوم این توافق هسته ای، در موارد متعددی از تحریم های حمایت ننموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 444

به "زیاکووا: برجام تنها با حسن نیت نجات پیدا می نماید نه با تحریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیاکووا: برجام تنها با حسن نیت نجات پیدا می نماید نه با تحریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید