اولیانوف خطاب به آمریکا: اگر تحریمی باقی نمانده به دیپلماسی روی بیاورید

به گزارش مجله شرقیا، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در واکنش به اظهارنظر مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره باقی نماندن فرصت برای اعمال تحریم علیه ایران و روسیه به دلیل کثرت تحریم ها، به آمریکا توصیه کرد به دیپلماسی روی بیاورد.

اولیانوف خطاب به آمریکا: اگر تحریمی باقی نمانده به دیپلماسی روی بیاورید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توییتی به اظهارنظر مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره باقی نماندن فرصت زیادی برای اعمال تحریم علیه ایران و روسیه به دلیل کثرت تحریم ها، واکنش نشان داد.

این مقام روس نوشت: اگر تحریم ها تقریباً تمام شده، زمان آن فرا نرسیده که به چیزی مفیدتر فکر کنید؟

او در ادامه دیپلماسی را پیشنهاد کرد و نوشت گرچه دیر شده اما بهتر از هرگز است.

رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر خاطرنشان کرد که ایالات متحده تا به امروز تحریمهای زیادی علیه ایران و روسیه اعمال کرده و واشنگتن گزینه های کمتری برای اعمال محدودیت های جدید علیه این دو کشور در اختیار دارد.

اوبرایان در پاسخ به سوالی درباره ادعای مداخله ایران و روسیه در انتخابات آمریکا و اقدامات مقابله جویانه واشنگتن در برابر آن افزود: یکی از مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم این است که ما در حال حاضر تحریمهای زیادی علیه تهران و مسکو وضع کرده ایم و بنابراین فرصتهای خیلی کمی (برای اعمال تحریمهای جدید) در اختیار داریم و چیز زیادی باقی نمانده که بتوانیم انجام دهیم.

وی در عین حال تاکید کرد که کاخ سفید در حال بررسی همه اقدامات مهار احتمالی است که می تواند در این زمینه علیه ایران، روسیه و همچنین چین اعمال کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1297

به "اولیانوف خطاب به آمریکا: اگر تحریمی باقی نمانده به دیپلماسی روی بیاورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف خطاب به آمریکا: اگر تحریمی باقی نمانده به دیپلماسی روی بیاورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید