بیش از 2 میلیون کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - بانک مرکزی حدود 2.5 میلیون ترمینال را غیر فعال و اطلاعات بالغ بر 4.7 میلیون ترمینال پذیرش دیگر راتکمیل و صحت سنجی و به سازمان امور مالیاتی ارائه کرد.

بیش از 2 میلیون کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک با غیرفعال کردن حدود 2.5 میلیون ترمینال، تکمیل و صحت سنجی اطلاعات بالغ بر 4.7 میلیون ترمینال پذیرش دیگر و ارائه اطلاعات آن ها به سازمان امور مالیاتی در حال تکمیل آخرین مراحل اجرای مسئولیت های خود نسبت به قانون پایانه های فروشگاهی است.

بانک مرکزی بر اساس ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی نسبت به ساماندهی دستگاههای کارتخوان و درگاههای پرداخت الکترونیکی اقدامات مهمی انجام داده و فرایند این عملیات با همکاری سازمان امور مالیاتی ادامه دارد.

بنابر اعلام معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی تا به امروز اطلاعات 4 میلیون و هفتصد هزار کارت خوان و درگاه پرداخت که پیش از این در سامانه مؤدیان مالیاتی ثبت نشده بود پس از تکمیل و صحت سنجی اطلاعات برای تشکیل پفراینده مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارائه شده است.

همچنین زیرساخت های فنی و مقرراتی لازم نیز به گونه ای فراهم شده که از بیستم دی ماه گذشته هر متقاضی جدید ترمینال پرداخت ابتدا ملزم به تشکیل پفراینده مالیاتی است و روال تخصیص ترمینال به متقاضی جدید تنها پس از ثبت نام در سامانه و دریافت کد رهگیری ادامه خواهد یافت.

علاوه بر این دو میلیون و صد هزار کارتخوان و درگاه پرداخت اینترنتی غیرفعال یا کم تراکنش نیز که فاقد پفراینده مالیاتی بودند، قطع شدند. این تعداد علاوه بر 360 هزار کارتخوان و درگاه پرداخت اینترنتی است که در مرحله قبل به علت نامعتبر بودن کد ملی و شناسه ملی نامعتبر یا پفراینده مالیاتی غیرفعال قطع شده بودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1536

به "بیش از 2 میلیون کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 2 میلیون کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید