تلفات کرونا در انگلیس از 150 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش مجله شرقیا، تعداد قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 150 هزار نفر رسید و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در این کشور از 300 هزار نفر فراتر رفت.

تلفات کرونا در انگلیس از 150 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه اطلاع داد که تعداد قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 150 هزار نفر رسید.

این خبر در حالی منتشر می گردد که وزارت دفاع انگلیس روز آدینه اظهار داشت استقرار نیروهای نظامی در بیمارستان های این کشور را آغاز نموده است.

این وزارتخانه اظهار داشت با توجه به کمبود کادر درمان در انگلیس دویست نیروی نظامی برای کمک به خدمات ملی سلامت در لندن اختصاص یافته است.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس درباره استقرار نیروهای ارتش در بیمارستان ها گفت: آن ها بار دیگر قدم پیش گذاشتند تا به کارکنان خدمات ملی سلامت که تمام شبانه روز در سطح مرکز در حال کار هستند کمک نمایند و در جایی که احتیاج بیشتری وجود دارد به کادر درمان در طول این زمستان سخت کمک برسانند.

از سوی دیگر مدیر انجمن پزشکی بریتانیا متذکر شد: گرچه دولت ارتش را برای کمک در لندن بازگردانده است اما فراموش نکنیم که در واقع ما در حال حاضر در سطح ملی با مشکل روبرو هستیم. این یک مسئله ملی است و تا به امروز با این سطح از کمبود کارکنان روبرو نبوده ایم.

انگلیس ظرف یک هفته گذشته با افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو شده و آمار مبتلایان در این کشور به روزانه بیش از 150 هزار نفر رسیده است.

با این حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مصر است که با توجه به واکسیناسیون گسترده در این کشور، احتیاجی به اعمال محدودیت های تازه نیست و سویه تازه اُمیکرون نیز نسبت به سایر سویه های این ویروس علائم ملایم تری دارد.

روز چهارشنبه برای نخستین بار طی 24 ساعت تعداد مبتلایان به کرونا در انگلیس به بیش از 200 هزار نفر رسید. در حال حاضر سویه اُمیکرون ویروس کرونا، به سویه غالب در میان مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس تبدیل شده است.

سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین گزارش خود اظهار داشت موارد ابتلا به اُمیکرون در هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می گردد که این امر نشان می دهد این سویه تازه از رشد قابل توجهی نسبت به نوع دلتا که اکنون گونه غالب است، برخوردار است.

از سوی دیگر، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا گفته سویه بشدت سرایت پذیر اومیکرون اکنون سویه غالب کرونا در آمریکا است و 73 درصد از موارد ابتلا در این کشور را تشکیل می دهد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1972

به "تلفات کرونا در انگلیس از 150 هزار نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات کرونا در انگلیس از 150 هزار نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید