خبرنگاران وزارت دفاع ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی را برای نخستین بار تولید کرد

به گزارش مجله شرقیا، تهران - خبرنگاران - متخصصان صنعت دفاعی پیروز شدند برای نخستین بار و با تلاش و همت جهادی، به فناوری ساخت و تولید فیلترهای پیشرفته یونی برای ماسک های جدید دست یابند.

خبرنگاران وزارت دفاع ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی را برای نخستین بار تولید کرد

به گزارش روز جمعه روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی و افتتاح خط تولید انبوه ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی گفت: متخصصان جوان وزارت دفاع برای رفع دغدغه مقابله با ویروس کرونا پس از یک دوره تحقیقات پژوهشی و با بهره گیری از علوم و دانش متخصصان داخلی پیروز شدند برای اولین بار به تکنولوژی ساخت ماسک های پیشرفته با فیلترهای یونی و کریستالی دست یابند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شرح داد: این نوع ماسک با تمامی مدل های قبلی به لحاظ فیلتر متفاوت بوده و از ویژگی های خاصی برخوردار است و ضمن جلوگیری قابل توجه از ورود ویروس به محیط تنفسی، با تعبیه تکنولوژی یونی و کریستالی در ساختار فیلتر این ماسک ها، موجب خواهد شد تا استفاده کنندگان بسیار راحت تر بتوانند در مدت زمان طولانی تر تنفس کرده و افراد بیماری که دارای مسائل تنفسی و ریوی هستند به دلیل مواد آغشته یونی به کار رفته در این نوع ماسک های فیلتردار، با کم کردن التهابات، از تنفس بسیار راحت تر و آسوده تری برخوردار شوند به گونه ای که با نصب این ماسک ها برای انجام فعالیت های اجتماعی با مشکل روبرو نخواهند شد.

وی با بیان اینکه ماسک های موجود در بازار نیاز به شست وشو و ضدعفونی مداوم دارند، ابراز داشت: این نوع ماسک های مجهز به فیلترهای پیشرفته یونی، به دلیل توانایی جلوگیری قابل توجه از ورود ویروس و قابلیت مقابله با آن، نیاز به شست وشو و احیا مجدد در مدت حداقل50 ساعت استفاده به صورت مستمر را نداشته و قابل بهره برداری طولانی مدت از ماسک خواهند بود.

وزیر دفاع از قیمت پایین این نوع ماسک ها و امکان تولید انبوه با سرعت 100 هزار ماسک به صورت روزانه خبر داد و گفت: پس از یک ماه تولید این فیلتر پیشرفته، وزارت دفاع توانایی تولید 500 هزار ماسک در روز برای رفع نیاز جامعه را دارد.

حاتمی یادآور شد: تولید ماسک های پیشرفته با فیلترهای یونی و کریستالی برای نخستین بار در کشورمان اجرا شده و نمونه خارجی هم ندارد و تمام فناوری بومی آن در اختیار وزارت دفاع است.

وزیر دفاع شرح داد: پس از شیوع این ویروس در کشور، متخصصان صنعت دفاعی نیز در کنار مردم عزیز ایران بودند و با تلاش شبانه روزی در گام نخست پیروز شدند کیت تشخیص کرونا و دوربین های هوشمند حرارتی مشخص دمای بدن را تولید و آن را در اختیار حوزه درمان کشور قرار دهند.

امیر حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع در سال جهش تولید و برای مقابله با این ویروس همواره در کنار مردم بوده و درد و رنج مردم را از خود می داند، تاکید کرد: این قول را به مردم می دهیم که دانشمندان وزارت دفاع در کنار پزشکان و پرستاران و کادر درمانی متعهد به صورت شبانه روزی در این عرصه در حال تلاش و فعالیت هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 938

به "خبرنگاران وزارت دفاع ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی را برای نخستین بار تولید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزارت دفاع ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی را برای نخستین بار تولید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید