رشد65 درصدی هزینه های عمرانی در هشت ماه ابتدایی امسال

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مصارف ما در بخش هزینه ای و عمرانی است، می گویدمقایسه اعتبارات هزینه ای هشت ماهه امسال نسبت به سال 98 نزدیک به 35 درصد بود. و چون حقوق و مزایا جزو گروه هزینه ای است امسال 53 درصد بیشتر از سال گذشته حقوق و مزایا را افزایش دادیم.

رشد65 درصدی هزینه های عمرانی در هشت ماه ابتدایی امسال

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمدباقر نوبخت در تشریح لایحه بودجه سال آینده اظهار کرد: منابع پیش بینی شده برای سال جاری 571 هزار میلیارد تومان بود که 384 هزار میلیارد تومان سهم هشت ماه بود که براساس گزارش خزانه 334 هزار میلیارد تومان آن واریز شده است.

معاون رییس جمهوری افزود: تفاوت منابع پیش بینی شده با مبلغ واریزی 50 هزار میلیارد تومان است یعنی 50 هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی شده تحقق نیافت.

وی در توضیح مصارف در بودجه 99 گفت: براساس قانون اجازه مصرف 571 هزار میلیارد تومان داشتیم و سهم هشت ماه نیز برابر 384 هزار میلیارد تومان بود که خزانه 353 هزار میلیارد تومان پرداخت کرد و 31 هزار میلیارد تومان کمتر نسبت به قانون مصرف شد.

نوبخت گفت: میزان مصارف ما در هشت ماه سال جاری نسبت به سال گذشته 39 درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه مصارف ما در بخش هزینه ای و عمرانی است، افزود: مقایسه اعتبارات هزینه ای هشت ماهه سال جاری نسبت به سال 98 نزدیک به 35 درصد بود. و چون حقوق و مزایا جزو گروه هزینه ای است سال جاری 53 درصد بیشتر از سال گذشته حقوق و مزایا را افزایش دادیم.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: هزینه عمرانی در هشت ماه سال جاری 65 درصد رشد داشت.

وی درباره ناترازی بودجه در هشت ماهه سال جاری، گفت: در این مدت 50 هزار میلیارد تومان از منابع و 31 هزار میلیارد تومان از مصارف تحقق نیافت و می توان گفت ناترازی بودجه 99 در هشت ماه سال جاری 19 هزار میلیارد تومان است که از تنخواه بانک مرکزی استفاده کردیم.

وی افزود: سال جاری اجازه داشتیم 39 هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی استفاده کنیم، اما تنها 19 هزار میلیارد تومان برداشت کردیم و این مبلغ در مقایسه با سال قبل پنج هزار میلیارد تومان کمتر بود و اینکه گفته می شود کسری بودجه را به بانک مرکزی انتقال دادیم درست نیست بلکه 20 هزار میلیارد تومان هم از مبلغ تعیین شده، کمتر بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهارداشت: سیاست دولت این بود که در برابر منابع محدود، کمتر خرج کنیم و در واقع میزان صرفه جویی را به حقوق و مزایای کارکنان و مردم اختصاص دهیم تا معیشت مردم بهبود یابد.

وی با اشاره به آخرین آمار رشد اقتصادی که مرکز آمار منتشر کرده گفت: در تابستان سال جاری رشد ناخالص داخلی با نفت 0.2 درصد بود و اجزای این رشد به جز بخش خدمات که با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعمال محدودیت ها منفی سه درصد بود، در بقیه بخش ها همچون کشاورزی مثبت 2.7، صنایع و معادن مثبت 4 و صنایع و معادن بدون نفت مثبت 4.2 درصد بود.

نوبخت گفت: سال جاری 52 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی پرداخت شده و این برای اولین بار است که میزان سرمایه گذاری ما مثبت بوده است و با این 52 هزار میلیارد تومان دو میلیون فرصت شغلی در بخش عمرانی تثبیت شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1377

به "رشد65 درصدی هزینه های عمرانی در هشت ماه ابتدایی امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد65 درصدی هزینه های عمرانی در هشت ماه ابتدایی امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید