روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است

به گزارش مجله شرقیا، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت، روسیه بر این باور است که افغانستان باید یک دولت ائتلافی نو با حضور نمایندگان تمامی احزاب سیاسی از جمله طالبان ایجاد کند و این تنها راه برون رفت از بحران کنونی در این کشور محسوب می گردد.

روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی ادامه داد: تنها راه ممکن برای بن بست کنونی در افغانستان ایجاد چنین دولت ائتلافی است و تمامی گروه ها در افغانستان باید در این باره مصاحبه نمایند. جامعه بین الملل باید در این زمینه مساعدت کند اما تصمیم نهایی درباره شکل گیری و پارامترهای ساختار آینده قدرت بایستی به هر شکل به دست افغان ها باشد.

کابلوف بعلاوه گفت که مصاحبهها را می توان در پاییز امسال میلادی دوباره از سر گرفت.

در همین حال شورای امنیت روسیه امروز (آدینه) از مصاحبهی بین دبیر شورای امنیت این کشور با مشاور امنیت ملی افغانستان اطلاع داد.

شورای امنیت روسیه بیان کرد، نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه و حمداله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان درباره اوضاع امنیتی در این کشور آسیایی در نتیجه خروج نیروهای خارجی از افغانستان مصاحبه کردند.

در ادامه بیانیه شورای امنیت روسیه آمده است: پاتروشف و محب درباره اوضاع امنیتی در افغانستان در پی خروج نیروهای غربی از این کشور مصاحبه کردند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا وعده داده که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا پیش از 11 سپتامبر امسال میلادی تکمیل می گردد.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1754

به "روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید