لاوروف: سکوت اروپا در برابر هنجارشکنی های تسلیحاتی آمریکا حیرت آور است

به گزارش مجله شرقیا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از سیاست های اتحادیه اروپا اظهار داشت: سکوت اتحادیه اروپا در برابر اقدامات هنجارشکنانه آمریکا در عرصه کنترل تسلیحات و خروج از این سیستم ها حیرت آور است.

لاوروف: سکوت اروپا در برابر هنجارشکنی های تسلیحاتی آمریکا حیرت آور است

با ما سفر کنید و با تور مسافرتی به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لاوروف روز دوشنبه در مراسم گشایش همایش سیاسی روابط روسیه و اتحادیه اروپا گفت: از واکنش خنثی بروکسل (اتحادیه اروپا) در قبال نقض نظام کنترل تسلیحات ازسوی دنیا شگفت زده شده ایم.

وی ادامه داد: پیشنهاد تعیین ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در خصوص عدم استقرار موشک های زمینی میان برد در اروپا نادیده گرفته شده است.

آمریکا یک سال پیش از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد خارج شد که منجر به لغو این توافق دوجانبه با روسیه شد و چند ماه پیش نیز از پیمان آسمان های باز که بین 34 کشور امضا شده است، خارج شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه سخنان خود از کوشش غرب برای ازبین بردن سیستم توافق در خصوص ساز و کار راستی آزمایی های موشکی انتقاد کرد و گفت: بخشی از این سیستم شامل بازدید از استان کالینین گراد روسیه در ازای بازدید پایگاه های پدافند موشکی آمریکا در لهستان و رومانی است.

به گفته لاوروف، اظهارات ضدروسی مقام های غربی منجر به ایجاد ساختار نظامی جدید می گردد که علیه روسیه هدف گیری شده است.

روسیه اقدامات غیردوستانه اتحادیه اروپا را بدون پاسخ نمی گذارد

لاوروف در ادامه سخنان خود در همایش روابط روسیه و اتحادیه اروپا گفت که مسکو اقدامات غیردوستانه ای که از سوی اتحادیه اروپا علیه این کشور آماده می گردد را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

وزیر خارجه روسیه در خصوص سیاست های غرب در خصوص روسیه توضیح داد: واقعیت های کنونی دنیا با فزونی طلبی و هژمونی و کوشش برای ایجاد پرده آهنی ازسوی بعضی کشور ها جمع نمی گردد.

وی اضافه نمود: ما اطلاع داریم که در اروپا شمار سیاستمدارانی که سیاست رویارویی با روسیه را غیرسازنده می دانند، اندک نیست و امیدواریم در نهایت منطق فزونی یابد و بتوانیم شکل جدید روابط متوازن مبتنی بر اصول قوانین بین المللی ایجاد کنیم.

لاوروف این را نیز گفت که دولت اوکراین از برقراری صلح در منطقه دونباس این کشور و اجرای توافقنامه مینسک خودداری می نماید و اتحادیه اروپا نیز با این رویکرد کی یف موافقت می نماید و در واقع صلح در دونباس قربانی، تحریم های روسیه می گردد.

به گزارش رسانه های روسی، داوید ساسولی رئیس مجلس اروپا خواهان اعمال تحریم های جدید و محدودیت های سخت تر در خصوص مقام های روسیه شد.

این مقام اروپایی، روابط اتحادیه اروپا و روسیه را ازجمله بخاطر شرایط پیرامون الکسی ناوالنی منتقد سیاسی دولت روسیه و مناقشه در شرق اوکراین بسیار متشنج خواند.

روابط روسیه و اتحادیه اروپا از سال 2014 پس از روی کار آمدن دولت غرب گرا در اوکراین پرتنش شده است.

اتحادیه اروپا برای مجازات روسیه بخاطر الحاق منطقه کریمه به خاک خود و حمایت از روس تبار ها در منطقه دونباس در شرق اوکراین چندین بسته تحریمی در خصوص روسیه وضع نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1702

به "لاوروف: سکوت اروپا در برابر هنجارشکنی های تسلیحاتی آمریکا حیرت آور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: سکوت اروپا در برابر هنجارشکنی های تسلیحاتی آمریکا حیرت آور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید