زالی: آلودگی کرونایی تهران فراتر از قرمز است

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت شرایط تهران رسما قرمز است و هیچ منطقه ای از تهران از آلودگی مصون نیست و حتی به نظر من آلودگی تهران فراتر از قرمز است.

زالی: آلودگی کرونایی تهران فراتر از قرمز است

علیرضا زالی گفت: میزان بستری بیماران در تهران به حدود 1445 بیمار رسیده است که حدود 250 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و در مجموع بستری های فعلی تهران به عدد 6400 نفر رسیده است. ما در تهران وزن دهی تمام عوامل خطر را برآورد کردیم. به عنوان مثال حمل ونقل عمومی وزنی معادل 26 تا 32 درصد را به خود اختصاص می دهد. پاساژهای متراکم، رستوران ها، مراکز پر ازدحام خرید و... آنالیز شدند.

وی اضافه نمود: نکته قابل توجه این است که در مناطق مرکزی شهر معمولا احتمال ابتلا افزایش می یابد و در مواردی که محل سکونت فرد در دو نقطه متفاوت از شهر تهران باشد، متوجه شدیم 10.2 کیلومتر متوسط پیمایش او است که ضریب ابتلا را افزایش می دهد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: پیش بینی می کنیم تا انتهای این هفته هم سیر فزاینده مراجعین ما ادامه داشته باشد و همان طور که می دانید تهران اشانتیون و تجلی از شرایط کشور است.

هنوز ویروس جهش یافته برزیلی یا آفریقایی در کشور مشاهده نشده است

وی با تاکید بر این که هنوز ویروس جهش یافته برزیلی یا آفریقایی در کشور مشاهده نشده است، توضیح داد: البته در همه جای جهان به قدری سوش های جهش یافته افزایش یافته اند که حتی می دانیم سوش هندی از سوش برزیلی هم خطرناک تر است. سوش ترکیه ای هنوز به شکل سوش آندوژن وجود ندارد اما کشورهایی مانند ترکیه به دلیل داشتن فرودگاه بین المللی پر تردد امکان بروز سوش های مختلف در آنها وجود دارد و گاهی اوقات هم افراد بی علامت حامل ویروس کرونا هستند.

زالی هشدار داد: شرایط تهران رسما قرمز است و هیچ منطقه ای از تهران از آلودگی مصون نیست و حتی به نظر من آلودگی تهران فراتر از قرمز است. نرخ شاخص ها رشد شتابان و فزاینده ای دارد و این موضوع بیشتر موجب نگرانی ما است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1633

به "زالی: آلودگی کرونایی تهران فراتر از قرمز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: آلودگی کرونایی تهران فراتر از قرمز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید