سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - رئیس سازمان غذا و دارو گفت سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی مخصوصا بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است.

سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است

دکتر بهرام دارایی درباره سیاست وزارت بهداشت درباره ارز ترجیحی برای دارو و تجهیزات پزشکی، اضافه کرد: سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی مخصوصا بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است.

بعلاوه دکتر حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: ما هیچ گونه اقدامی در این باره نکرده ایم. برخی از اقلامی را که فراوری داخل داشته از اردیبهشت سال گذشته، آزاد کردیم که این کار هم برای حمایت از فراوری است که آنها هم اقلام جانبی بوده اند یا ارزبری محدودی دارند.

وی اضافه کرد: اکنون ارز اکثریت داروهای ما ارز دولتی است و منتظر مشخص تکلیف این موضوع در دولت و مجلس هستیم. باید آنها این تصمیم را بگیرند و منابع این موضوع را هم پیش بینی نمایند. ما تا منابع را نبینیم، نمی توانیم ارز را آزاد کنیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، محمدی گفت: داروهای بیماری های خاص، خط قرمز ما است. برای آزاد کردن ارز این بیماری ها، باید دولت منابع را درنظر بگیرد، خروجی منابع را به بیمه ها داده و بیمه ها قبول نمایند که این داروها را پوشش دهند تا به محض اینکه ما این داروها را آزاد کردیم، بیمار احساس بالا بودن قیمت دارو نکند. فقط در این شرایط ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1918

به "سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید