کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار یاسوج ممنوع شد

به گزارش مجله شرقیا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تصمیم گرفته گردیده کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار ممنوع گردیده است .

کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار یاسوج ممنوع شد

به گزارش مجله شرقیا، عزیز فیلی افزود: بعد از وقوع فاجعه زیست محیطی در رودخانه بشار با نابودی صدها هزار ماهی و سایر آبزیان کمیته اضطرار نجات رودخانه بشار تشکیل شد.

وی با تاکید بر اینکه امسال به دلیل خشکسالی و برداشت بی رویه مجاز و غیر مجاز از رودخانه بشار شاهد یک فاجعه زیست محیطی بودیم، اظهارکرد: ساماندهی رودخانه بشار از پل اول تا پل مختار به عنوان یک اولویت در دستور کار است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گردیده جابه جایی کارخانه های شن و ماسه حاشیه رودخانه بشار در 6 ماه آینده در دستور کار بوده که بعد از اقدامات لازم از جمله مکان یابی مناسب عملیات انتقال اجرایی می گردد .

فیلی تصریح کرد: کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار ممنوع بوده و از هم اکنون آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی باید تدابیر لازم را در زمینه اجرایی کردن این مهم بیندیشند.

وی با تاکید بر اینکه آب منطقه ای ملزم بوده از تخصیص آب به کشاورزان حاشیه بشار خودداری کند، ادامه داد: تشکیل تعاونی ادارات و واگذاری اراضی ملی به کارکنان دستگاه های اجرایی ممنوع گردیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تاکنون در زمینه مبارزه با زمین خواری در استان اقدامات خوبی انجام گردیده ولی کافی نبوده و انتظار می رود متولیان امر از جمله منابع طبیعی، محیط زیست، امور اراضی، راه و شهرسازی و ... در این زمینه به جد ورود نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 9

به "کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار یاسوج ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت پاییزه و بهاره در حاشیه رودخانه بشار یاسوج ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید