گفتگوی تلفنی پامپئو با سلطان عمان

به گزارش مجله شرقیا، وزیر امور خارجه آمریکا به صورت تلفنی در مورد مسائل منطقه با سلطان عمان تبادل نظر کرد.

گفتگوی تلفنی پامپئو با سلطان عمان

با همراهی تور عمان ارزان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه طی بیانیه ای گفت مایک پامپئو وزیر امور خارجه این کشور با سلطان قابوس پادشاه عمان به صورت تلفنی در مورد مسائل منطقه مصاحبه نموده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره این مصاحبهی تلفنی آمده است: مایکل پامپئو و سلطان قابوس دیروز به صورت تلفنی با یکدیگر مصاحبه کردند. پامپئو از سلطان قابوس بابت همکاری های عمان با آمریکا و نقش مؤثر این کشور در مصاحبههای منطقه ای تشکر کرد و هر دو طرف ضمن ابراز حمایت جدی از نماینده سازمان ملل در یمن، بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران یمن و نیز پایبندی طرفین درگیر در این جنگ به تعهداتشان در چهارچوب توافق استکهلم تأکید کردند. پامپئو و سلطان قابوس همچنین در مورد تحرکات (ادعایی) اخیر ایران در منطقه نیز مصاحبههایی داشتند.

وزیر امور خارجه آمریکا در اوایل امسال میلادی در شهر مسقط با سلطان قابوس ملاقات و مصاحبه نموده بود.

مایک پامپئو اخیراً در سفری ناگهانی به عراق با مقامات این کشور در مورد ایران مذاکره نموده بود. وی در کوشش است تا مقامات کشورهای منطقه را با دیدگاه های دولت ترامپ در مورد ایران همراه کند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 664

به "گفتگوی تلفنی پامپئو با سلطان عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی پامپئو با سلطان عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید