135 هزار مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور آماده بهره برداری است

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر گفت: در اجرای طرح های مسکن مهر تا به امروز از مجموع دو میلیون و 300 هزار واحد مسکونی یک میلیون و 320 هزار واحد واگذار شده و 135 هزارواحد آماده واگذاری است.

135 هزار مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور آماده بهره برداری است

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن یعنی چه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله شرقیا ازبوشهر، احمد اصغری مهرآبادی ظهر امروز در شورای تامین مسکن استان بوشهر با بیان اینکه تامین مسکن احتیاجمندان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مورد تاکید بوده است اظهار کرد: برای تامین مسکن آحاد مختلف جامعه طرح ها و برنامه های مختلفی در کشور اجرا شد که بر اساس سرشماری سال 1385 بیش از1.5 میلیون خانوارهای کم درآمد احتیاج مسکن داشتند که بر این اساس برنامه ریزی ویژه ای صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه دولت طرح مسکن مهر را برای تامین مسکن افراد یاد شده اجرایی کرد گفت: در اجرای این طرح که زمین به صورت رایگان در اختیار مجریان طرح مسکن مهر و وام هایی با بهره 7 درصد با تخفیف ویژه در اختیار متقاضیان قرار داده می شد مسکن هایی با قیمت مناسب برای افراد کم درآمد ساخته و تحویل شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر با بیان اینکه عملیات سفت کاری حدود دو میلیون واحد انتها یافته است گفت: از مجموع دو میلیون و 300 هزار واحد مسکونی که در طرح مسکن مهر کشور تا به امروز قرار داد آنها منعقد شده، عملیات سفت کاری حدود دو میلیون واحد انتها یافته است.

مهرآبادی با بیان اینکه کار ساخت یک میلیون و 650 هزار واحد انتها یافته توضیح داد: از این تعداد حدود یک میلیون و 340 هزار واحد واگذار شده است.

وی، با بیان اینکه 135 هزار مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور آماده بهره برداری است اعلام نمود: در صورتیکه خدمات زیربنایی آب، برق وگاز 300 هزار واحد مسکن مهر تامین گردد این واحدها آماده بهره برداری می گردد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر با اشاره به اینکه عملکرد کارگروه زیربنایی و روبنایی واحدهای مسکن مهر مطلوب است توضیح داد: در نیمه نخست سال جاری یک هزار میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی مسکن های مهر تصویب شده که در صورت مناسب بودن شرائط اقتصادی، همین میزان اعتبار در نیمه دوم مصوب می گردد.

مهرآبادی با بیان اینکه برای امور زیربنایی واحدهای مسکن مهر 5هزار و 600 میلیارد تومان احتیاج است بیان نمود: در امور روبنایی 2هزار و 250 مدرسه برای مجتمع های مسکونی مهر در کشور احتیاج است که 300 واحد آموزشی آن از محل منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی ساخته می گردد.

وی از افزایش تسهیلات واحدهای مسکن مهر خبرداد و گفت: اکنون در استانهای البرز، هرمزگان، گیلان و آذربایجان غربی تسهیلات مسکن مهر از 25 به 30 میلیون تومان افزایش یافته است که نقش مهم و تاثیرگذاری در تسریع و بهره برداری از واحدهای داشته است و اکنون در کوشش هستیم تسهیلات مسکن مهر در دیگر استان های کشور به 30 میلیون تومان افزایش دهیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر با تاکید بر افزایش تسهیلات مسکن مهر استان بوشهر اضافه نمود: با افزایش 5 میلیون تومانی به تسهیلات مسکن مهر و افزایش 3 میلیون تومانی سهم آورده تا انتها سال 600 واحد مسکونی استان بوشهر آماده افتتاح می گردد.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 894

به "135 هزار مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "135 هزار مسکن مهر در شهرهای مختلف کشور آماده بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید